XMinde – coś bez czego nie umiem już realizować projektów

Dawno temu trafiła do mnie książka Tony`ego Buzana ” Mapy Myśli ” i pamietam że przeczy- tałem ją z wielkim zainteresowaniem bo było w niej dużo obrazków, a i tematyka wydawała się być interesująca. O mapach myśli nie będę się rozpisywał bo prawdopodobnie słyszała o nich każda osoba która musiała zanotować kiedykolwiek coś co było obszerniejsze niż PIN do karty, telefonu oraz hasło do Facebooka .  Taka mapa myśli w wykonaniu osoby posiadającej umiarkowany kunszt artystyczny wygląda tak :

Mapa myśli

Ja też próbowałem robić notatki za pomocą mapy myśli ale poległem … Poległem bo mój mózg generuje co chwilę kolejne pomysły które eliminują zazwyczaj te pomysły poprzedzające. No i wyobraźcie sobie że co 15 minut mnę karteczkę z mapą myśli i zaczynam wszystko od nowa …. po prostu jakaś masakra.

No ale jest przecież internet z ogromem różnych narzędzi i znalazłem darmową mapę myśli XMind . Ale nie bardzo wiedziałem jak ją obsługiwać. Okazało się ze jeden z dwóch moich wirtualnych „synów” – Mikołaj Grząślewicz przy okazji tworzenia projektu Eurypton nagrał krótkie szkolenie o tym programie.

Co daje XMind ? Bardzo dużo ! W projekcie Volksmarketing.pl  zbieram na mapie myśli wszystkie pomysły, linki do inspirujących tekstów, ciekawe zdjęcia i wszystko to stram się jak puzzle ułożyć w logiczną całość. To bardzo systematyzuje pracę. Za pomocą odpowiednich obrazków i strzałek wskazuję co wynika z czego i co traktować jak priorytet a co jest tylko mniej istotnym dopełnieniem. Zresztą co tutaj dużo mówić. Ogólna mapa Volksmarketingu ( czyli taka centralna bez rozbicia na bardziej szczegółowe podstrony ) wygląda na razie ni mniej ni wiecej tylko tak :

Volksmarketing_na_XMinde

Jeśli też chciałbyś skorzystać z tego narzędzia to proszę bardzo !!! Jest do Twojej dyspozycji za darmo !!!

Należy pobrać darmową wersję programu TUTAJ albo skopiować do wyszukiwarki poniższy link :  http://www.xmind.net/download/win/ a potem kliknąć poniższy zielony przycisk i przejść do nagrań o tym do czego używamy map myśli i jak obsługiwać ten świetny program

[button size=”large” type=”success” value=”Kurs XMind – Instrukcja Obsługi ” href=”http://www.youtube.com/playlist?list=PL783E8FDEC2794207″]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *