1. O autorze i głupiej nazwie

…. czyli krótka historia życia autora tego bloga napisana przez niego samego … ale w trzeciej osobie.  Według speców od PR dzięki takiej formie czytelnik odnosi wrażenie że autor jest kimś tak ważnym że to inni piszą o nim a nawet zajęli się nim już biografowie . Niech to będzie jedna z zakamuflowanych lekcji dla blogerów 😉

     Volksmarketing.pl to REJS po E-marketingu – pełny sprzeczności, zaskakujący, przewrotny a niekiedy oszukańczy przed czym będziemy chcieli Cię także ostrzec i troszkę ochronić … Dlatego pozwól że zanim przedstawimy  Jacka Tyrańskiego wprowadzimy Cię w klimat tego portalu takim oto fragmentem kultowego filmu z okresu PRL :

    

Jacek Tyrański urodził się w erze rock&rolla, kiedy dziewczyny nosiły plisowane spódniczki i miały tapirowane włosy a młodzi mężczyźni chodzili w nylonowych koszulach z śledzikowatymi krawacikami a ortalionowe płaszcze mieli niedbale przerzucone przez ramie. Młodzi tańczyli przy adapterach ( gramofonach ) marki Bambino słuchajac pocztówek dźwiekowych. Jednym zdaniem można napisać że urodził się  “ Daawno, daawno temu “  … tyle że nie za górami za lasami tylko w Krakowie co oczywiście zaowocowało jego szowinistycznym podejściem do całej reszty Polski, świata a nawet wszechświata. Z racji miejsca urodzenia i wieku młodsi koledzy Jacka Tyrańskiego nazywają go ” żywą skamieliną „.

Uczęszczał do szkoły podstawowej w której jeśli się w miarę płynnie  czytało w ósmej klasie to można było dostać świadectwo z czerwonym paskiem co pozwalało mu na bycie prymusem kosztem zerowej pracy …. Napis na tej szkole o treści  ” Szkoła Ludowa “  sprawił że pokochał wszystko co ” Ludowe ” ponieważ kojarzyło mu sie to z małym wysiłkiem i dużymi sukcesami ( co kilkadziesiąt lat później zdaje sie potwierdzać tą teorie na przykładzie pewnej nizbyt licznej, koalicyjnej partii czerpiącej korzyści ze swojej „ludowości” ).

30 lat przed urodzeniem Jacka Tyrańskiego inny szowinista tyle że pochodzący z Austrii i mający śmieszny mały wąsik zażyczył sobie żeby Ferdynand Porsche – późniejszy twórca samochodów o których marzą wszyscy chłopcy –  stworzył dla Niemców  ” Samochód Ludowy “.  Ponieważ ” Lud ” w języku niemieckim  to ” das Volk ” a samochód to ” das Wagen “ auto  o kształcie przypominającym chrabąszcza nazwano Volkswagenem. Jacek Tyrański idąc śladem nomen-omen tyrana i kierując się faktem że dla większści Polaków niemiecki produkt jest synonimem wszelkich zalet, trwałosci oraz ochów i achów a także stosunkowo niskich kosztów eksploatacji postanowił nazwać swój portal VOLKSMARKETING.pl ……. no ale troszeczkę wybieglismy naprzód :)

Szkoła średnia do której uczęszczał Jacek Tyrański to szacowne krakowskie IV LO w którym dowiedział się że własciwie w ” Ludowej” szkole podstawowej niczego się nie nauczył. Dyskretnie pomińmy zatem jego edukacyjne sukcesy z tamtego okresu ale dodajmy ze w liceum poznał wiele z lekka zwariowanych osób z którymi do dzisiaj utrzymuje zażyłe kontakty udokumentowane na wielu zdjęciach nie nadających się  niestety do publikacji na tym portalu.

Ponieważ zawsze marzył żeby być inżynierem został studentem Politechniki Krakowskiej ale ówczesny system edukacyjny dość skutecznie uświadomił mu że nie jest to droga którą chciałby iść dalej. Niemniej studia ukończył, otrzymując tytuł magistra inżyniera a dyplom odebrał po kilku latach od ich zakończenia na wyraźne życzenie rodziców którzy nie wierzyli że syn obronił pracę magisterską 🙂

Na piątym roku studiów, wiedząc już że nie będzie inżynierem – wraz ze swoim przyjacielem z ław przedszkolnych i szkolnych, Andrzejem Nowakiem – postanowili poszukać jakiejś pracy. Zupełnie przypadkowo od wnuczki jednego z wielkich malarzy polskich dowiedzieli się że można nieźle zarobić na robieniu szyldów i reklam. Był to początek polskiego kapitalizmu i popyt na takie usługi był ogromny. Uzbrojeni zatem w tytanowe nożyczki kupione od Rosjan na krakowskiej „Tandecie”, rzutnik typy Bajka oraz dwa rowery typu “składak” wyruszyli na podbój krakowskiego rynku reklamowego zakładając w 1990 roku Studio Szyldów i Reklamy “Signum” które z czasem przekształciło się w Agencję Reklamową SignumAB . Firma ta jest jedną z najstarszych na krakowskim rynku agencji reklamowych która dzięki kreatywności i poleceniom zadowolonych klientów przetrwała niejeden okres ” burz i naporów”.

W wieku 32 lat ustabilizował swoje życie, poznał wspaniałą kobietę i założył rodzinę. Został także ojcem trójki dzieci na które pieszczotliwie mówi że to  ” Banda Hunów  którzy potrafią wszystko zepsuć ale podobnie jak Hunowie robią to z wielką „klasą” i kreatywnością „

Kilka lat temu, chcąc zaproponowac jakakolwiek pracę młodym ludziom składającym swoje CV w jego firmie zaczął interesować się marketingiem internetowym który odsłonił przed nim ogrom swojego potencjału. Obserwując czołowych polskich e-marketerów odkrył że e-marketing daje niewyobrażalne możliwości zarobkowe. Zaczął poznawać doskonałe techniki i tajemnice a także kłamstewka i manipulacje wykorzystywane w marketingu internetowym. Stał sie orędowikiem Marketingu Wielopoziomowego który według jego oceny daje duże mozliwości zarobkowe przy niemal zerowych – w porównaniu z tradycyjnym biznesem – kosztach rozpoczecia działalności.  Postanowił nauczyć swoje dzieci tej niełatwej sztuki i niejako przy tej okazji powstała strona www.volksmarketing.pl .  Kolejne strony www.MLMdlaJuniora.pl , www.MLMdlaSeniora.pl, www.MLMwBiznesie.pl, www.MLMdlaRodzica.pl, www.MLMdlaInwalidy.pl , www.MLMdlaStudenta.pl  i www.MLMnaWózku.pl  powstają ( bardzo powoli ;)  ) wraz z kolejnymi etapami tej nauki. Ponieważ jest przedsiebiorcą, ojcem dorastajacych dzieci a także leciwym już człowiekiem w każdym z tych portali pisze o swoich własnych doświadczeniach i przemyśleniach co czyni je pasjonującą lekturą.

Jacek Tyrański

O Jacku Tyrańskim ludzie piszą różnie ….

Najlepiej widać to na jego stronie na Facebooku  (  http://www.facebook.com/jacek.tyranski?ref=tn_tnmn )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *