NIE ! QR to nie skrót od najczęściej używanego słowa w potocznym języku polskim ;)

Wyobraź sobie że stoisz w korku a przed tobą jedzie, a raczej stoi jakiś firmowy samochód i zaciekawiło Cię to co ta firma ma do zaoferowania.

Albo wyobraź sobie inną sytuację, w samochodzie obok który kołysze się na boki siedzi siwy facet udający perkusistę i widzisz że drze się na całe gardło  … ale o tej historii opowiem później a teraz wracajmy do prozy marketingu i reklamy.
Co możesz zrobić w takiej sytuacji kiedy zainteresowało Cię to co robi firma której samochód jedzie a raczej stoi przed Tobą ?

1/ Zapamiętać nazwę firmy a potem szukać w Google – mało prawdopodobne że dotrzesz do tej firmy

2/ Wyciągnąć długopis i zanotować adres wwww. – bardzo niewygodne a karteczka i tak się zgubi

ale jest jeszcze jedna opcja …

3/ …. wyciągnąć telefon, jednym ruchem palca uruchomić aplikację ze skanerem kodu QR, zrobić fotografię kodu QR na samochodzie i na Twoim telefonie pojawi się strona internetowa tej firmy.

Być może powiesz w tej chwili: ” Phi ! Ale mi odkrycie ! „, ale uwierz mi że bardzo niewiele firm stosuje kody QR na swoich pojazdach czy materiałach reklamowych i jeszcze mniej wie że jest coś takiego jak skanery kodów QR.

Większości klientom którzy u nas zamawiają oklejanie samochodów proponujemy umieszczenie tego przydatnego drobiazgu na grafice i zazwyczaj ludzie na początku mówią NIE, dlatego że nie wiedzą jak to działa i myślą że jest to droga usługa i że nikt z tego nie korzysta.  Nic bardziej mylnego

W Signum AB zastosowaliśmy  jeden trick tzn. utworzyliśmy unikalny adres przypisany jedynie do kodów jakie mamy na samochodach, co pozwoliło nam uzyskać informację ile osób weszło na naszą stronę korzystając z czytnika kodów QR i wynik jest godny uwagi.

Dlatego warto wygenerować taki kod i używać go wszędzie gdzie pojawia się adres strony www.

A teraz wracamy do historii z starszym siwym facetem śpiewającym na cały regulator i udającym perkusistę w kołyszącym się rytmicznie samochodzie. Jest współwłaścicielem krakowskiej agencji reklamowej.

Kobieta w luksusowym samochodzie, wyglądająca na „business woman” która stała w korku obok niego zaczęła się serdecznie śmiać unosząc kciuk w górę.  Jak myślisz ? Gdyby koło lusterka bocznego jego samochodu był kod QR do strony internetowej jego firmy to u kogo zamówiłaby reklamę dla swojej firmy ?

Dlatego jeśli nie masz w swoim telefonie aplikacji do sczytywania kodów GR po prostu wejdź do Sklepu Play, ściągnij jedną z kilkudziesięciu darmowych opcji i zacznij używać tego narzędzia w życiu codziennym. A jeśli chcesz mieć w swojej firmie albo na własne potrzeby taki kod ( blog, Facebook, Twitter ),  to pomożemy Ci go wygenerować.

podpis Volksmarketing GIF

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *