Jak przez nierozwagę zostać spamerem i oddać konkurencji za bezcen swoją listę kontaktów ?

Ten wpis będzie o tym jak grzebiąc w „śmietniku” jakim jest folder ze SPAMem znalazłem ponad 10 000 unikalnych maili do osób które mogą stać się moimi klientami bądź współpracownikami .  Tak, tak – dokładnie to właśnie miejsce traktowane przez większość internautów jak kubeł na uprzykrzające życie maile, który od czasu do czasu trzeba opróżnić jest źródłem metody którą roboczo nazwiemy z angielska ” SPAMER-LOVER” 😉

Metoda pozyskiwania maili w ten sposób wykorzystuje błąd -dość często popełniany przez początkujących email-marketerów i pracowników firm którzy dostali polecenie wysłania maili do klientów i leadów i zrobili to tak jak potrafili tj. nie zachowując podstawowych zasad jakie obowiązują w email-marketingu. Po prostu nikt ich tego nie uczył !

Tym błędem jest wrzucenie w programie do wysyłki maili wszystkich odbiorców ( nawet kilkuset a zdarzało się że było ich niemal tysiąc ) do pola „DO” lub „DW” przez co każdy odbierający maila miał wgląd do całej listy odbiorców do których mail był wysłany. Wygląda to mniej więcej tak jak na rysunku poniżej (UWAGA ! Na obrazku są zmyślone maile więc z góry ostrzegam że to jest ” fejk ” , zresztą tytuł maila tj. ” Re: W odpowiedzi na bzdury które nie miały miejsca” też jest „fejkiem” ponieważ stary sposób marketerów który każe wstawiać przed tytułem symbol „Re:” – sugerujący że już wcześniej były prowadzone rozmowy bądź korespondencja na ten temat – już dawno nie działa i jest jednym z najczęstszych powodów oznaczania maila przez odbiorców jako SPAMu 😉  ).

 

Tak nie rób wysyłajac mailing

Ponieważ każdy widzi adresy skrzynek pocztowych wszystkich odbiorców to może ten fakt wykorzystać do własnych celów – oczywiście jeśli wie co należy zrobić żeby działać zgodnie z obowiązującym prawem.

Jeżeli odbiorcą jest ktoś pracujący w podobnej branży co nadawca, albo w branży podobnej do branży odbiorców maila to może krzyknąć: ” BINGO !!! ” bo właśnie na tacy dostarczono mu informacje za jakie trzeba w dobrych i „stargetowanych” bazach mailingowych zapłacić całkiem spore pieniądze :).

Są jeszcze dwa niebagatelne niebezpieczeństwa wysyłania maili w taki sposób jak opisałem na zdjęciu powyżej. Pierwsze to działanie niezgodne z prawem ponieważ w niektórych przypadkach ujawniasz dane osobowe czego bardziej ortodoksyjni obrońcy tej ochrony mogą Ci nie wybaczyć, no i ten drugi – nie mniej dotkliwy – że prędzej czy później zostaniesz SPAMerem !,

Dlatego jeśli sam popełniasz ten błąd to zacznij go za wszelką cenę unikać.  Jeśli Twoi współpracownicy, podlegający Tobie pracownicy albo znajomi popełniają ten błąd to wyczul ich na to żeby unikali go jak ognia ponieważ oprócz ofiarowania komuś swojej listy mailingowej na 99,9 %  mail trafi do folderu SPAM.


TRZYMAJ SIĘ ZASADY ŻE NIE WPISUJEMY WSZYSTKICH ODBIORCÓW DO POLA „DO” albo „DW” tak jak na obrazku powyżej !


Zapytasz: ” No dobrze, co w takim razie mam zrobić i jakich narzędzi użyć żeby być w zgodzie z prawem, nie zostać spamerem oraz nie udostępniać innym swojej bazy mailingowej ? „

 Odpowiedź jest prosta ale rozwiązanie już nie …. ale jak widzisz dalszą część porady jest zablokowana jako informacja PREMIUM za którą trzeba zapłacić niewygórowaną cenę.

Za cenę wpisu swojego maila i zapisania się na nasz newsletter otrzymasz

 

[getall-lock id=”537″]


Jeśli przed chwilą zapisałeś sięna nasz newsletter to bardzo dziękuję za zaufanie …. przechodzimy zatem do dalszej części porady 


Najprostszym ale posiadającym wiele wad rozwiązaniem odpowiadającym na powyższe pytanie jest wpisanie odbiorców do pola „UDW” ( Ukryte Do Wiadomości ) jak na obrazku poniżej. Takie rozwiązanie sprawi że lista osób do których wysyłasz maila jest niewidoczna. Niby człowiek XXI wieku powinien o tym wiedzieć a jednak często o tym zapomina 😉

Czyli najprościej wyjaśni to zdjęcie poniżej

Tak lepiej wysyłać maile

Czy zauważyłeś  że na obrazku zalecam żebyś użył w polu „DO” jakiegoś swojego mało używanego adresu maila. Dlaczego mało używanego ? Bo jestem niemal pewien że po jednej lub co najwyżej kilku takich wysyłkach – mimo że adresy są jak najbardziej poprawne i mimo że możesz mieć od nich zgodę na przesyłanie komercyjnych informacji – ten adres trafi na listę SPAM …

…czyli najpierw Twoje wiadomości będą trafiały do SPAMu, później programy antyspamowe zablokują wysyłkę z tego adresu, a jeśli wysyłasz takie maile z adresu posiadającego swoją domenę ( tak jak np. mój mail: jacek@reklama.krakow.pl ) może to doprowadzić do blokady wysyłki ze wszystkich maili posiadających tą domenę.

Podam przykład:  Gdybym z maila jacek@reklama@krakow.pl wysyłał takie maile bez zachowania pewnych zasad to niedługo nasz biurowy mail signumab@reklama.krakow.pl też mógłby mieć kłopoty z wysyłką i to pojedynczych maili. Wyobraź sobie jakie mogłyby być tego konsekwencje gdyby np. klient wysłał do nas zapytanie a my nie moglibyśmy mu udzielić odpowiedzi albo nasze odpowiedzi trafiałyby do SPAMu. To po prostu byłby wstyd, hańba i brak kontaktu z klientem czyli nie dość że utrata wizerunku to jeszcze być może utrata szansy na zarobienie pieniędzy !

Jakie są zatem ograniczenia w niezbyt profesjonalnej wysyłce maili o której teraz piszę ?

   • Wysyłając maila z Twojej skrzynki na 100% są ograniczenia ilości wysyłanych maili. Np. najpopularniejszy Gmail ograniczył ilość wysłanych maili do 100 dziennie. Jeśli wyślesz ich więcej Gmail zablokuje wysyłkę na 24h a jeśli sie to powtórzy blokada trwa dłużej. No i jesteś już na celowniku programów antyspamerskich 😉
   • Jeśli na liście odbiorców będą już nieaktywne maile ( pracownik jakiejś firmy odszedł z niej i zlikwidował swoją firmową skrzynkę , ktoś zmienił swojego maila ) to program do wysyłania poinformuje filtry antyspamowe że prawdopodobnie używasz listy mailingowej kupionej na Allegro albo z nielegalnych źródeł i znów jesteś na celowniku jako SPAMER. Ponowne wysyłanie maili do „odbitych” maili gwarantuje Ci dostanie się na ” czarną listę „. Czyli MUSISZ koniecznie usuwać wszystkie „odbite” maile a uwierz mi że jest to proces żmudny i zajmujący dużo czasu.
   • Twój serwer – jeśli go posiadasz – również trafia na listę SPAMerów i jeśli nie znasz kogoś kto zna się na wysyłce maili i potrafi usuwać serwer z czarnych list to raczej nie próbuj tej metody. Naprawdę dość łatwo dostać się na „czarną listę”.

Co zatem robić żeby nasze maile były wysyłane profesjonalnie i bez ryzyka zostania SPAMEREM ?

Jak postępować żeby przechwycone w nieprofesjonalnym mailingu adresy zalegalizować i cieszyć się z pracy którą wykonał ktoś inny ?

To temat szkolenia którego ofertę z wielkim bonusem otrzymasz już niebawem na swoją skrzynkę od nadawcy ” Jacek Tyranski – Volksmarketing „.  Do szkolenia dodam jeszcze kilka bonusów wartych niemałe pieniądze.

Ale podpowiem Ci teraz że do obu działań tj. do wysyłki profesjonalnych maili i do legalizowania cudzych list mailingowych wykorzystuję dwóch narzędzi.

   • Pierwszym jest moim zdaniem świetny program GetAll który właściwie można nazwać kombajnem marketingowym ponieważ w sposób intuicyjny możesz generować autoresponder, budować dedykowane strony internetowe i strony przechwytujące, pop-upy ( które mimo że są nie lubiane przez internautów to są nadal bardzo skutecznym narzędziem ), generować kupony rabatowe, generować narzędzia do otrzymywania feedbacku, generować narzędzie śledzące remarketing w Adwordsach, na Facebooku i Adkontekście czyli niemal 90% polskiego internetu, tworzyć ankiety, budować narzędzia sprzedaży, robić symulację kampanii i wiele, robić split-testy i wiele innych narzędzi.
   • Drugim narzędziem jest niezły FreshMail który ma genialny i estetyczny panel oraz kilka rozwiązań które sprawiają że wysyłanie newsletterów i maili staje się czystą przyjemnością. Możesz na nim zrobić próbną wysyłkę w którą program przeanalizuje pod kontem SPAMu, możesz też podglądnąć jak twój mail będzie wyglądał na najpopularniejszych skrzynkach pocztowych ( to się bardzo przydaje 😉 ). Freshmail ma też split-testy dotyczące także godzin i dni wysyłki oraz narzędzia ułatwiające tworzenie lejków sprzedażowych

Które narzędzie wybrać ? Ja używam obu a co Ty wybierzesz ? Przekonaj się sam !

Oba narzędzia można wypróbować za darmo a we Freshmailu możesz mieć darmową wysyłkę 2000 wiadomości do 500 odbiorców.

Czyli warto wypróbować klikając TUTAJ ( żeby wypróbować Freshmaila )  i TUTAJ ( żeby wypróbować GetAll ).

Zaręczam Ci że już samo przeczytanie poradników jakie tam znajdziesz da Ci wiedzę która pozwoli Ci wyprzedzić konkurencję o lata świetlne … serio, serio.

Aha !  I jeszcze przypomnienie że niebawem na maila dostaniesz ofertę szkolenia ” Jak przechwytywać listy mailingowe znalezione w SPAMie”  z wieeelkim rabatem do której dodam dwie niespodzianki – jedną od GetAll a drugą od FreshMaila.

Dlatego jeśli dostaniesz maila od : ” Jacek Tyrański – VOLKSMARKETING” przeczytaj koniecznie tą ofertę bo będzie warto. Baaardzo warto !

Dziękuję że dotrwałeś do końca tego przydługiego nieco wpisu. Chciałem w nim zamieścić jak najwięcej darmowych porad. Pozdrawiam Cię gorąco i do … yyyyy … no nie „do zobaczenia”  ale ” do kolejnego przeczytania ” … chociaż kto wie ??? 😉
podpis Volksmarketing GIF

[/getall-lock]

 

 

2 Responses to Jak przez nierozwagę zostać spamerem i oddać konkurencji za bezcen swoją listę kontaktów ?

 1. Zdzisław pisze:

  No tak napewno robię błędy i dziękuję Ci za porady bo ja stary dziad lat 76 bujam się po omacku nikt mnie nie uczył a czy to zapamiętam nie wiem. Zyczę sukcesów.

  • admin pisze:

   Panie Zdzisławie … A kto nie robi błędów ? Ja ucząc się teraz nowego narzędzia do wysyłania maili popełniłem kilka wielkich błędów ale …poprawiłem je już. Najważniejsze że mimo że nie jesteśmy już młodzieńcami mamy nadal chęć nauki, no nie ? 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *