Dlaczego postanowiłem pisać o Stasku T. ?

Wiele osób pytało mnie dlaczego właściwie piszę  o Stasku T. – domorosłym mistrzu perswazji i moim nieocenionym sąsiedzie ? I tutaj jest odpowiedź na to pytanie …
  Jakiś czas temu obejrzałem sondę w której zadano pytanie kto naszym zdaniem zasługuje na miano najwybitniejszego Polaka wszechczasów.
Kandydatury były takie:
1 . Kazimierz Wielki  …. no może był wybitny ale miał kochankę, do tego Esterę ( oczywiście to kontrargument tylko dla tych Polaków którzy – jak mawiał Izrael Icchak Szamir – wyssali antysemityzm z mlekiem matki ).
Zostawił Polskę murowaną a mnie się marzy dom drewniany więc ….dzisiaj Kazimierz Wielki z oczywistych względów odpada !!!
2. Józef Piłsudski -… jaki tam Polak ?? Litwin który mówił z takim akcentem że jakby go złapała dzisiaj drogówka to od razu szukałaby tysiąca powodów żeby wyciągnąc od niego jakis datek ( że tak jest dowiedziałem się od litewskich milicjantów którzy w ramach kontrakcji też za każdym razem chcieli jakiś datek za to że nie mówię po litewsku ). No i raz był katolikiem, raz protestantem, i znów katolikiem. A do tego – jak piszą lewicowe media – był sanacyjnym faszystą bo Niemcy w gruncie rzeczy to go nawet lubili i przyjeżdżali do niego na polowania.
Józef Piłsudski odpada !!!
3. Mikołaj Kopernik – dobre sobie ….. nie dość że podważał oficjalną wizję świata zaaprobowaną przez władze kościelne ( to kontrargument dla katolików ) to jeszcze był kanonikiem i to u Prusaków ( tutaj o dziwo udało mi się zebrać kontrargumenty wspólne dla antyklerykałów i prawdziwych patriotów )
Mikołaj Kopernik odpada !!!
4. Jan Paweł II – Odpada w przedbiegach bo święty to już nie człowiek …
Poza tym też miał koleżankę Żydówkę i był przeciwko stosowaniu prezerwatyw ( kontrargumenty dla antysemitów oraz miłośników rozpusty i hedonistów ). Poza tym propagował jedzenie słodyczy więc nie powinien być lubiany przez miłośników fitness i świadomych zgubnych wpływów na uzębienie swoich dzieci rodziców.
Jan Paweł II też odpada !!!
… i tak przeanalizowałem kandydatury jakie tam padły, odrzuciłem je i jako człowiek przewrotny i z lekka cyniczny postanowiłem znaleźć wzorzec Polaka. Wzorzec który miałby wszystkie nasze narodowe wady a jednocześnie wszystke nasze narodowe zalety które sprawiają że jesteśmy dla świata tak wzruszający i jednocześnie tak nieznośni …..
   I nagle olśnienie ….. JEST !!!! Tadaaaam !!!! Mój sąsiad Stasek T. ( tak, tak … nie Staszek ale Stasek bo nikt w promieniu 20 km inaczej o nim nie powie ) jest właśnie takim wzorcem.
   Zacząłem pisać krótkie opowiadania o naszym wspólnym sąsiadowaniu i uświadomiłem sobie że właściwie jest to opowiadanie o mistrzu marketingu i perswazji. Wszystko co robi Stasek jest podporządkowane jednemu celowi i cel ten zawsze zostaje osiągnięty …. niemal zawsze. A techniki jakich używa potrafiłyby zaskoczyć niejednego trenera sprzedaży. I wierzcie mi że Stasek i jego codzienny krzyk kiedy wyjeżdżam do pracy ( ” Jaceeeek, Tylko pamiętoj żeby iść w strone słońca !!! ” ) są warte więcej niż drogie szkolenia pseudo coachów ….
Zapraszam do przeczytania krótkich opowiadan o Stasku opatrzonych moim krótkim – „biznesowym” –  komentarzem

One Response to Dlaczego postanowiłem pisać o Stasku T. ?

  1. […] Staska T. O tym kim jest Stasek T. i dlaczego postanowiłem o nim pisać możesz przeczytać TUTAJ Stasek jest bardzo skuteczny i niemal zawsze realizuje swoje cele ( a ścislej mówiąc jeden cel […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *